FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 201 wiadomości z wszystkich 201 dla zadanych warunków:

Komunikat w sprawie dnia wolnego w urzędzie

W związku ze świętem przypadającym w innym dniu niż niedziela, 24 grudnia br. (czwartek) będzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości dniem wolnym od pracy (za 26 grudnia br.).

2020-12-03
| kategorie: Komunikaty

Podsumowanie Śląskiego Pakietu dla Gospodarki

W Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja podsumowująca działania związane z uruchomionym wiosną br. z inicjatywy marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, Śląskim Pakietem dla Gospodarki. Na wsparcie dla przedsiębiorców przeznaczono w sumie aż 1,4 mld zł.  

2020-12-02
| tagi: konferencja

Gotowi na cyfryzację? Program Śląskie 4.0 ułatwi ten proces

O wyzwaniach jakie stoją przed sektorem MŚP w kontekście automatyzacji i robotyzacji rozmawialiśmy podczas webinarium, poświęconego Programowi Śląskie 4.0 oraz rozwiązaniom wspomagającym firmy z regionu. Spotkanie online otworzył Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża. Przed nami druga część warsztatów poświęconych cyfryzacji, na które zapraszamy 19 listopada 2020 r.

2020-11-18
| kategorie: Szkolenia, Konferencje

Spotkajmy się online

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości — inny niż zwykle. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach online. W programie m.in. webinaria dotyczące realizacji projektów z unijnym dofinansowaniem oraz prezentacja programu Śląskie 4.0 czyli wsparcie automatyzacji i robotyzacji MŚP. Czekamy na Was!

2020-11-12
| kategorie: Szkolenia, Konferencje

Cyfrowe jutro przed nami. Porozumienie o współpracy na rzecz wsparcia sektora MŚP

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości oficjalnie rozpoczyna współpracę ze Śląskim Klastrem Internetu Rzeczy SINOTAIC. Podczas spotkania członków Klastra 8 października w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Dyrektorem Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości - Krzysztofem Spyrą a Prezes Klastra - Agnieszką Łasut.

2020-10-08
| kategorie: Polecamy, Komunikaty, Promocja, Dokumenty | tagi: klaster, umowa

Spotkajmy się znowu!

Od 16 do 22 listopada zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

2020-09-30
| kategorie: Polecamy

Szkolimy jak zrealizować projekt

Za nami rozstrzygnięcie dwóch rund naboru „Inwestycje w MŚP”, w których dofinansowanie otrzymało 220 przedsiębiorstw z naszego regionu. Bezpośrednio po opublikowaniu list rankingowych zorganizowane zostały webinaria on-line dotyczące realizacji projektu, składania wniosku o płatność oraz procedur kontroli.

2020-09-28

Ponad 66 mln złotych dla przedsiębiorstw poszkodowanych przez Covid-19. Uroczyste wręczenie promes z udziałem Zarządu Województwa

Rozstrzygnięcie kolejnej rundy naboru w konkursie „Inwestycje w MŚP” zostało przedstawione podczas spotkania z przedsiębiorcami w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej. W uroczystości wręczania promes umów o dofinansowanie wzięli udział marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa,  dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości Krzysztof Spyra oraz prezes RIG Tomasz Zjawiony.

2020-09-15

Fundusze dla Biznesu – nowy numer online

W najnowszym wydaniu poradnika Fundusze dla Biznesu przekazujemy aktualne informacje na temat naboru „Inwestycje w MŚP”, prezentujemy pierwsze firmy, które uzyskały dofinansowanie w tym konkursie i piszemy o ważnych sprawach, dotyczących przedsiębiorców, działających w naszym regionie.

2020-09-02

Komunikat w sprawie dnia wolnego w urzędzie

W związku ze świętem przypadającym w innym dniu niż niedziela, 17 sierpnia br. (poniedziałek) będzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości dniem wolnym od pracy (za 15 sierpnia br.).

 

2020-08-11
| kategorie: Komunikaty

Podsumowanie I rundy konkursu Inwestycje w MŚP w Radiu Katowice

Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat wsparcia przedsiębiorstw w naszym regionie. W najbliższy piątek na antenie Radia Katowice wypowiadać się będą m.in. przedstawiciele firm, które otrzymały dofinansowanie w I rundzie konkursu Inwestycje w MŚP. Śląski Pakiet dla Gospodarki podsumują Wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor ŚCP Krzysztof Spyra. 

2020-08-04

Ratowanie gospodarki przed skutkami COVID-19: pierwsze umowy podpisane

30 lipca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie umów Wnioskodawcom, których projekty zostały wybrane do dofinansowania w pierwszej rundzie konkursu „Inwestycje w MŚP”. To jedno z najważniejszych przedsięwzięć przeprowadzanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii Covid-19 w gospodarce. O tym, jak bardzo potrzebny był w naszym regionie taki konkurs świadczy fakt, że złożono aż 2281 wniosków.

2020-07-31
| kategorie: Ogłoszenia i wynik, Polecamy, Komunikaty, Promocja | tagi: 3.2, 026

Mamy wyniki I rundy naboru konkursu Inwestycje w MŚP !

Dofinansowanie otrzyma 112 projektów na łączną kwotę przekraczającą 66 mln złotych, z czego aż 93 wnioski dotyczą mikro i małych przedsiębiorstw, a 19 średnich. Projekty wybrane do dofinansowania obejmują m.in. wsparcie branży medycznej, usług rehabilitacyjnych, kosmetycznych oraz gastronomii i przemysłu czasu wolnego.

2020-06-30
| kategorie: Polecamy, Komunikaty | tagi: 026, 3.2

Konkurs „Inwestycje w MŚP” – nabór zakończony

24 czerwca o godz. 12.00 został zamknięty nabór projektów w konkursie „Inwestycje w MŚP”, który był realizowany w ramach wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 jako element Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Dofinansowanie przeznaczone było dla mikro (także jednoosobowych działalności gospodarczych), małych i średnich firm z regionu, a jego celem było wsparcie inwestycji, bieżących kosztów prowadzenia działalności i utrzymanie miejsc pracy.

2020-06-24
| kategorie: Nabory wniosków
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś