FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 215 wiadomości z wszystkich 215 dla zadanych warunków:

Przypominamy o właściwym wyborze numeru konkursu w LSI

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości prowadzi obecnie nabór w dwóch konkursach: w ramach działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach oraz w ramach działania 3.2 Inwestycje w MŚP. Prosimy o zwracanie uwagi przy wypełnianiu wniosku w systemie LSI na numer  naboru: dla działania 1.2 RPSL.01.02.00-IP.01-24-027/21, dla działania 3.2 RPSL.03.02.00-IP.01-24-028/21.

2021-05-05

Rusza konkurs dla firm związanych z turystyką i gastronomią

Podniesienie konkurencyjności poprzez inwestycje pozwalające utrzymać i rozwinąć działalność, dotacje na przedsięwzięcia przyczyniające się do rozszerzenia oferowanych usług to główne zadania do wdrożenia w ramach naboru włączonego do Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

2021-04-09
| kategorie: Nabory wniosków

Pierwsza wersja regionalnego programu na lata 2021-2027

Zarząd Województwa przyjął wstępny projekt dokumentu „Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027”, określający główne obszary i szczegółowe kierunki działań na rzecz rozwoju województwa w nowej perspektywie unijnego finansowania. Nowy program regionalny podobnie jak obecne RPO WSL 2014-2020 będzie nadzorowany przez Zarząd Województwa Śląskiego.

2021-04-01

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
spędzonych w rodzinnej atmosferze,
życzy
Dyrekcja Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości
wraz z Pracownikami

2021-04-01

Komunikat

W związku z działaniami podejmowanymi na terenie kraju celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 przypominamy, że zgodnie z przyjętymi wytycznymi kontakt z pracownikami Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem poczty elektronicznej (adresy do opiekunów projektów podawane są w każdym piśmie). Pracownicy wydziałów Wyboru, Rozliczeń, Kontroli oraz Autokontroli i Postępowań Administracyjnych dostępni są również podczas dyżurów telefonicznych w godzinach 10.00-13.00, pod wskazanymi w pismach numerami telefonów.

2021-03-25

Ponad 40 mln złotych na dofinansowanie projektów badawczych

Wicemarszałek Wojciech Kałuża i dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, Krzysztof Spyra wręczyli umowy na realizację projektów przedstawicielom przedsiębiorstw, których wnioski zostały wybrane do dofinansowania w konkursie „Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach”. Wydarzenie odbyło się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

2021-02-14
| kategorie: Konferencje, Promocja

Duże wsparcie dla branży turystycznej

Województwo Śląskie ponownie pomoże gminom – a co za tym idzie również przedsiębiorcom - dla których źródłem utrzymania jest turystyka. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości będzie odpowiedzialne za realizację konkursu dla firm działających w tym obszarze.  

2021-01-27

Jak bez problemów rozliczyć projekt?

Twój wniosek znalazł się na liście wybranych do dofinansowania? Podpisałeś umowę, zacząłeś realizować projekt? Pora na kolejny ważny krok, kluczowy dla wszystkich przedsiębiorców, starających się o dotację – przedstawienie dokumentów potwierdzających zrealizowanie zaplanowanych zadań, co pozwoli uzyskać refundację wydatków związanych z zakupem maszyn, oprogramowania czy zmodernizowania produkcji.

2021-01-25
| kategorie: Polecamy | tagi: Wnioski o płatność, Dobre rady

Informacja dotycząca procesu oceny IV rundy naboru Inwestycje w MŚP

W odpowiedzi na kierowane zapytania informujemy, iż ocena merytoryczna projektów złożonych w IV rundzie konkursu została wstępnie zakończona. Każdy z 1221 wniosków został oceniony przez 2 ekspertów. Obecnie trwają prace Komisji Oceny Projektów (przewidziane w Regulaminie konkursu oraz Regulaminie Pracy Komisji Oceny Projektów), które polegają m.in. na weryfikacji kart oceny spełnienia kryteriów merytorycznych oraz sprawdzeniu czy nie zachodzą w ocenach znaczne rozbieżności, co może zaważyć na przyznaniu Państwu dofinansowania. Prace te trwają dłużej niż zwykle ze względu na ogromną liczbę złożonych wniosków w IV rundzie. Dokładamy wszelkich starań, by ocena wniosków została dokonana z należytą starannością. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2021 r.

2020-12-29
| kategorie: Nabory wniosków, Ogłoszenia i wynik

Najnowszy numer poradnika Fundusze dla Biznesu już dostępny

Polecamy ostatni w tym roku numer naszego poradnika, w którym sporo miejsca poświęciliśmy przedstawieniu efektów wsparcia w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi dobrymi praktykami - tym razem są to firmy wybrane w III rundzie konkursu Inwestycje w MŚP.

2020-12-16
| kategorie: Polecamy, Promocja

Wsparcie przedsiębiorstw w działalności eksportowej

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego otrzymają kompleksowe wsparcie w procesie wchodzenia na rynki zagraniczne. W Urzędzie Marszałkowskim przekazano umowy na realizację projektu InterSilesia, którą podpisali: dyrektor ŚCP Krzysztof Spyra oraz przedstawiciele Funduszu Górnośląskiego prezes Krystian Stępień i wiceprezes Jacek Miketa.

2020-12-11
| kategorie: Konferencje, Ogłoszenia i wynik

Komunikat w sprawie dnia wolnego w urzędzie

W związku ze świętem przypadającym w innym dniu niż niedziela, 24 grudnia br. (czwartek) będzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości dniem wolnym od pracy (za 26 grudnia br.).

2020-12-03
| kategorie: Komunikaty

Podsumowanie Śląskiego Pakietu dla Gospodarki

W Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja podsumowująca działania związane z uruchomionym wiosną br. z inicjatywy marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, Śląskim Pakietem dla Gospodarki. Na wsparcie dla przedsiębiorców przeznaczono w sumie aż 1,4 mld zł.  

2020-12-02
| tagi: konferencja

Gotowi na cyfryzację? Program Śląskie 4.0 ułatwi ten proces

O wyzwaniach jakie stoją przed sektorem MŚP w kontekście automatyzacji i robotyzacji rozmawialiśmy podczas webinarium, poświęconego Programowi Śląskie 4.0 oraz rozwiązaniom wspomagającym firmy z regionu. Spotkanie online otworzył Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża. Przed nami druga część warsztatów poświęconych cyfryzacji, na które zapraszamy 19 listopada 2020 r.

2020-11-18
| kategorie: Szkolenia, Konferencje

Spotkajmy się online

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości — inny niż zwykle. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach online. W programie m.in. webinaria dotyczące realizacji projektów z unijnym dofinansowaniem oraz prezentacja programu Śląskie 4.0 czyli wsparcie automatyzacji i robotyzacji MŚP. Czekamy na Was!

2020-11-12
| kategorie: Szkolenia, Konferencje
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś