FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 208 wiadomości z wszystkich 208 dla zadanych warunków:

Ponad 40 mln złotych na dofinansowanie projektów badawczych

Wicemarszałek Wojciech Kałuża i dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, Krzysztof Spyra wręczyli umowy na realizację projektów przedstawicielom przedsiębiorstw, których wnioski zostały wybrane do dofinansowania w konkursie „Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach”. Wydarzenie odbyło się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

2021-02-14
| kategorie: Konferencje, Promocja

Duże wsparcie dla branży turystycznej

Województwo Śląskie ponownie pomoże gminom – a co za tym idzie również przedsiębiorcom - dla których źródłem utrzymania jest turystyka. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości będzie odpowiedzialne za realizację konkursu dla firm działających w tym obszarze.  

2021-01-27

Jak bez problemów rozliczyć projekt?

Twój wniosek znalazł się na liście wybranych do dofinansowania? Podpisałeś umowę, zacząłeś realizować projekt? Pora na kolejny ważny krok, kluczowy dla wszystkich przedsiębiorców, starających się o dotację – przedstawienie dokumentów potwierdzających zrealizowanie zaplanowanych zadań, co pozwoli uzyskać refundację wydatków związanych z zakupem maszyn, oprogramowania czy zmodernizowania produkcji.

2021-01-25
| kategorie: Polecamy | tagi: Wnioski o płatność, Dobre rady

Informacja dotycząca procesu oceny IV rundy naboru Inwestycje w MŚP

W odpowiedzi na kierowane zapytania informujemy, iż ocena merytoryczna projektów złożonych w IV rundzie konkursu została wstępnie zakończona. Każdy z 1221 wniosków został oceniony przez 2 ekspertów. Obecnie trwają prace Komisji Oceny Projektów (przewidziane w Regulaminie konkursu oraz Regulaminie Pracy Komisji Oceny Projektów), które polegają m.in. na weryfikacji kart oceny spełnienia kryteriów merytorycznych oraz sprawdzeniu czy nie zachodzą w ocenach znaczne rozbieżności, co może zaważyć na przyznaniu Państwu dofinansowania. Prace te trwają dłużej niż zwykle ze względu na ogromną liczbę złożonych wniosków w IV rundzie. Dokładamy wszelkich starań, by ocena wniosków została dokonana z należytą starannością. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2021 r.

2020-12-29
| kategorie: Nabory wniosków, Ogłoszenia i wynik

Najnowszy numer poradnika Fundusze dla Biznesu już dostępny

Polecamy ostatni w tym roku numer naszego poradnika, w którym sporo miejsca poświęciliśmy przedstawieniu efektów wsparcia w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi dobrymi praktykami - tym razem są to firmy wybrane w III rundzie konkursu Inwestycje w MŚP.

2020-12-16
| kategorie: Polecamy, Promocja

Wsparcie przedsiębiorstw w działalności eksportowej

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego otrzymają kompleksowe wsparcie w procesie wchodzenia na rynki zagraniczne. W Urzędzie Marszałkowskim przekazano umowy na realizację projektu InterSilesia, którą podpisali: dyrektor ŚCP Krzysztof Spyra oraz przedstawiciele Funduszu Górnośląskiego prezes Krystian Stępień i wiceprezes Jacek Miketa.

2020-12-11
| kategorie: Konferencje, Ogłoszenia i wynik

Komunikat w sprawie dnia wolnego w urzędzie

W związku ze świętem przypadającym w innym dniu niż niedziela, 24 grudnia br. (czwartek) będzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości dniem wolnym od pracy (za 26 grudnia br.).

2020-12-03
| kategorie: Komunikaty

Podsumowanie Śląskiego Pakietu dla Gospodarki

W Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja podsumowująca działania związane z uruchomionym wiosną br. z inicjatywy marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, Śląskim Pakietem dla Gospodarki. Na wsparcie dla przedsiębiorców przeznaczono w sumie aż 1,4 mld zł.  

2020-12-02
| tagi: konferencja

Gotowi na cyfryzację? Program Śląskie 4.0 ułatwi ten proces

O wyzwaniach jakie stoją przed sektorem MŚP w kontekście automatyzacji i robotyzacji rozmawialiśmy podczas webinarium, poświęconego Programowi Śląskie 4.0 oraz rozwiązaniom wspomagającym firmy z regionu. Spotkanie online otworzył Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża. Przed nami druga część warsztatów poświęconych cyfryzacji, na które zapraszamy 19 listopada 2020 r.

2020-11-18
| kategorie: Szkolenia, Konferencje

Spotkajmy się online

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości — inny niż zwykle. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach online. W programie m.in. webinaria dotyczące realizacji projektów z unijnym dofinansowaniem oraz prezentacja programu Śląskie 4.0 czyli wsparcie automatyzacji i robotyzacji MŚP. Czekamy na Was!

2020-11-12
| kategorie: Szkolenia, Konferencje

Cyfrowe jutro przed nami. Porozumienie o współpracy na rzecz wsparcia sektora MŚP

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości oficjalnie rozpoczyna współpracę ze Śląskim Klastrem Internetu Rzeczy SINOTAIC. Podczas spotkania członków Klastra 8 października w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Dyrektorem Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości - Krzysztofem Spyrą a Prezes Klastra - Agnieszką Łasut.

2020-10-08
| kategorie: Polecamy, Komunikaty, Promocja, Dokumenty | tagi: klaster, umowa

Spotkajmy się znowu!

Od 16 do 22 listopada zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

2020-09-30
| kategorie: Polecamy

Szkolimy jak zrealizować projekt

Za nami rozstrzygnięcie dwóch rund naboru „Inwestycje w MŚP”, w których dofinansowanie otrzymało 220 przedsiębiorstw z naszego regionu. Bezpośrednio po opublikowaniu list rankingowych zorganizowane zostały webinaria on-line dotyczące realizacji projektu, składania wniosku o płatność oraz procedur kontroli.

2020-09-28

Ponad 66 mln złotych dla przedsiębiorstw poszkodowanych przez Covid-19. Uroczyste wręczenie promes z udziałem Zarządu Województwa

Rozstrzygnięcie kolejnej rundy naboru w konkursie „Inwestycje w MŚP” zostało przedstawione podczas spotkania z przedsiębiorcami w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej. W uroczystości wręczania promes umów o dofinansowanie wzięli udział marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa,  dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości Krzysztof Spyra oraz prezes RIG Tomasz Zjawiony.

2020-09-15

Fundusze dla Biznesu – nowy numer online

W najnowszym wydaniu poradnika Fundusze dla Biznesu przekazujemy aktualne informacje na temat naboru „Inwestycje w MŚP”, prezentujemy pierwsze firmy, które uzyskały dofinansowanie w tym konkursie i piszemy o ważnych sprawach, dotyczących przedsiębiorców, działających w naszym regionie.

2020-09-02
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś