Deklaracja dostępności
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony scp-slask.pl.
Data publikacji i aktualizacji strony
- data publikacji strony internetowej:
- data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- linki do list rozwijanych w głównej nawigacji serwisu oznaczone są kolorem, ale nie są dodatkowo podkreślone, co może utrudniać ich postrzegalność,
- w przypadku przeglądania starszych treści serwisu na ekranie urządzenia mobilnego mogą pojawić się treści wystające poza ekran urządzenia z powodu zamieszczenia zbyt długiego linku,
- w serwisie mogą zdarzyć się obcojęzyczne nazwy bez ustawionego właściwego języka dla tej części kodu, co może utrudnić aplikacji czytającej prawidłowe wyartykułowanie i zaakcentowanie słów.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- data sporządzenia deklaracji:
- data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Grzegorza Winklera – mailowo grzegorz.winkler@scp-slask.pl lub telefonicznie 32 74 39 189.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Pani Anna Jedynak-Rykała – Dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości,
- adres: ul. Katowicka 47, 41-500 Chorzów,
- e-mail: scp@scp-slask.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Podstawowe informacje o obiekcie
- adres: ul. Katowicka 47, 41-500 Chorzów.
- liczba kondygnacji w budynku: 9.
- pomieszczenia zajmowane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości znajdują się na kondygnacjach: +1 (Punkt Kontaktowy, pomieszczenia biurowe), +2 i +5 (pomieszczenia biurowe), +7 (sekretariat, sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe).
Otoczenie budynku – komunikacja publiczna
Najbliższe przystanki komunikacji publicznej znajdują się w odległości do 350 m. Ciąg pieszy prowadzący od przystanków ma odpowiednią szerokość i jest w dość dobrym stanie technicznym (bez znacznych nierówności, zmian poziomów i uskoków).
Otoczenie budynku – komunikacja prywatna
Przed budynkiem znajduje się parking, na którym zapewnione jest miejsce dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostęp do budynku
Ciąg pieszy prowadzący do budynku ma odpowiednią szerokość (co najmniej 1,5 m). Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Wejście główne
Wejście do budynku jest łatwe do odnalezienia i jest dostępne dla wszystkich użytkowników. Przed drzwiami wejściowymi jak i w przedsionku znajduje się przestrzeń wystarczająca do wygodnego manewrowania wózkiem. Przy wejściu znajduje się recepcja, na której każdy odwiedzający może uzyskać wszelkie informacje dotyczące rozmieszczenia pomieszczeń budynku oraz otrzymać pomoc w poruszaniu się po obiekcie. Dodatkowo, na życzenie interesanta, obsługa recepcji ma możliwość kontaktu z pracownikami Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, którzy udzielą osobistego wsparcia odwiedzającym instytucję.
Wyjście ewakuacyjne (wejście z tyłu budynku)
Drzwi zlokalizowano na poziomie parteru, przy czym z tyłu budynku (z uwagi na różnicę wysokości terenu) jest to już wysoki parter. Do wejścia prowadzą stopnie zewnętrzne: dwa biegi (lewy i prawy). Z poziomu wyjścia ewakuacyjnego na parter dostać się można wyłącznie za pomocą schodów.
Komunikacja pionowa: dźwig osobowy
W budynku znajdują się dwa dźwigi osobowe, zapewniające dostępność wszystkich kondygnacji dla osób z niepełnosprawnościami (w tym użytkowników wózków). Obydwa dźwigi mają takie same wymiary i układ. Różnica wysokości pomiędzy poziomem posadzki w budynku i w windzie nie przekracza 20 mm. Drzwi do kabiny otwierają się automatycznie i zostały wyposażone w system zatrzymujący zamykanie, oparty na czujnikach. Tablice przyzywowe (panele zewnętrzne) na poszczególnych kondygnacjach znajdują się na odpowiednich wysokościach. Panel wewnętrzny posiada przycisk awaryjny wyróżniony kolorem, podobnie przycisk parteru. Kabina dysponuje sygnalizacją świetlną, informującą o tym, na której jest kondygnacji i w którą stronę zmierza oraz informacją głosową o kondygnacji, na której się znajduje. Przyciski w windzie oznaczone są alfabetem Braille’a. W kabinie zamontowane zostały również lustra oraz poręcz.
Komunikacja pozioma: korytarze
Korytarze w budynku mają odpowiednią szerokość, zapewniają także swobodną możliwość manewrowania wózkiem. Ściany, drzwi i podłogi korytarzy zostały ze sobą skontrastowane.
Toalety damskie i męskie
Toalety damskie i męskie znajdują się na każdej kondygnacji. Pomieszczenia zostały zaaranżowane w sposób logiczny i przewidywalny, z wydzielonymi ciągami komunikacyjnymi. W budynku na każdej kondygnacji znajdują się toalety damskie i męskie. Dodatkowo na parterze budynku znajduje się toaleta specjalnie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Bezpieczeństwo pożarowe i ewakuacja
W budynku zastosowano czytelną informację wizualną o drogach ewakuacji w postaci piktogramów i strzałek kierunkowych. Dostępny jest również dźwiękowy system powiadamiania alarmowego.
Procedury obsługi klientów Instytucji
Personel Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości został przeszkolony z zakresu komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami. Na życzenie instytucja może zapewnić wszystkie dokumenty wydrukowane powiększoną czcionką. Dokumenty udostępniane interesantom są tworzone z uwzględnieniem standardów prostego języka. Istnieje również możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego - szczegółowa informacja znajduje się na BIP. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości posiada również dwie pętle indukcyjne wspomagające słyszenie.
Wniosek o zapewnienie dostępności w zakresie dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej
W przypadku żądania zapewnienia dodatkowej dostępności w zakresie dostępności architektonicznej i/lub informacyjno-komunikacyjnej uzupełnij i odeślij następujący wniosek o zapewnienie dostępności.
Dostępność cyfrowa profili Fundusze dla Biznesu oraz @slaskie_dla_biznesu w serwisach społecznościowych Facebook i Instagram
Profile Fundusze dla Biznesu w serwisie Facebook oraz @slaskie_dla_biznesu w serwisie Instagram prowadzone przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości to kompleksowe źródło porad na temat realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich oraz możliwości uzyskania środków unijnych przez mikroprzedsiębiorstwa, małe, średnie i duże firmy w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027.
Opisy alternatywne grafik i zdjęć
Pamiętamy, aby do grafik, infografik i zdjęć dodawać opisy alternatywne zawierające najbardziej istotne informacje. Ze względu na niedostateczną jakość automatycznych opisów, proponowanych przez algorytm serwisu Facebook, treści te są przygotowywane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.
Kontrast
Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.
Filmy wideo
Do umieszczanych materiałów filmowych dodajemy napisy oraz opis pełnej treści filmu umieszczony w odrębnym pliku albo audiodeskrypcję.
Zrozumiałość i czytelność treści
Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji o Funduszach Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027.