FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Informacje związane z Funduszami Unijnymi dla Śląska (FE SL 2021-2027) znajdziesz na funduszeue.scp-slask.pl

Ponad 50 mln dofinansowania na nowoczesne technologie


2017-08-02 13:35

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości wybrało 214 projektów, które otrzymają wsparcie w ramach konkursu Technologie informacyjno-komunikacyjne w działalności gospodarczej.

Biznes, nauka, kultura, opieka zdrowotna, życie prywatne – każdy aspekt naszego istnienia we współczesnym świecie zależy od przepływu informacji oraz wykorzystania technologii informacyjnych. Rozwój TIK to obecnie jeden z fundamentów wzrostu konkurencyjności, który również napędza gospodarkę.

Warto zaznaczyć, że w województwie śląskim firmy z branży ICT należą do najszybciej rozwijających się (na 500 najszybciej rozwijających się firm i przedsiębiorstw informatycznych w Polsce aż 36 działa w naszym regionie). Jak pokazują statystyki, wiele z nich z powodzeniem aplikuje o środki, przeznaczone właśnie na inwestycje w Technologie Informacyjno-Komunikacyjne. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, które jest odpowiedzialne m.in. za wdrażanie funduszy, przeznaczonych na wsparcie przedsiębiorstw poszukujących dofinansowania w zakresie TIK, wybrało w ostatnim konkursie projekty o wartości dofinansowania ponad 50 mln złotych.

Ogólna kwota przeznaczona na konkurs Technologie informacyjno-komunikacyjne w działalności gospodarczej (działanie 3.3.) wynosiła ponad 67 mln zł. Z szansy na wparcie mogły skorzystać przedsiębiorstwa, planujące zwiększenie wykorzystania TIK w procesach biznesowych. Na 214 wniosków wybranych do podpisania umowy 138 pochodziło z subregionu centralnego, 39 z północnego, 27 z południowego i 10 z zachodniego. Wśród pomysłów opisanych w projektach najwięcej dotyczyło wykorzystania systemów informatycznych do wspomagania procesów sprzedaży, magazynowania, zarządzania produkcją, kontaktu z klientem czy kontrahentami, Znalazły się również propozycje wykorzystania specjalnych aplikacji do projektowania i konfiguracji wnętrz samochodowych, świadczenia usług zdrowotnych czy dotyczących spędzania wolnego czasu. Potwierdzeniem obowiązujących trendów są także projekty, bazujące na analizach danych internetowych np. system wykorzystujący sygnały emitowane przez telefony komórkowe, informujący o położeniu i aktywności klientów na terenie obiektów. 4 i 11 sierpnia w siedzibie ŚCP odbędą się warsztaty dotyczące podpisywania umów o dofinansowanie dla przedsiębiorstw, których projekty zostały wybrane do realizacji.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś