FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Informacje związane z Funduszami Unijnymi dla Śląska (FE SL 2021-2027) znajdziesz na funduszeue.scp-slask.pl

Europejski Kongres Gospodarczy


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2016-05-19 09:50

W czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, odbywającego się w dniach 18-20 maja 2016 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, zapraszamy do sferycznego namiotu, gdzie będzie można zobaczyć efekty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych przyznawanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Swoje osiągnięcia w branży medycyny oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych zaprezentuje w namiocie kilka firm. —  Zaprosiliśmy do udziału przedsiębiorców, którzy zrealizowali przedsięwzięcia z dziedziny innowacji, z zastosowaniem nowych technologii, projekty zdecydowanie wyróżniające się nie tylko w skali naszego województwa, ale konkurencyjne również poza granicami kraju. Mamy się czym pochwalić, o czym można będzie się przekonać odwiedzając nas na EKG. Taki bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy, możliwość rozmowy, zadawania pytań przyczyni się nie tylko do wzrostu zainteresowania pozyskaniem wsparcia na własne pomysły, ale może być również początkiem wspólnych przedsięwzięć — mówi Zbigniew Faruga, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Prezentacje przedsiębiorstw zapowiadają się niezwykle interesująco:

 

  • Drony pokaże Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji. Drony przedstawione na ekspozycji znajdują zastosowanie m. in.  w geodezji, monitoringu, leśnictwie, ochronie środowiska.
  • Bezzałogowy system lotniczy będzie eksponować także firma Eurosystem. Wykonane dzięki niemu zdjęcia o wysokiej rozdzielczości są następnie przetwarzane na trójwymiarowe modele terenu i wykorzystywane np.  w ratownictwie, archeologii, reklamie czy projektowaniu infrastruktury drogowej i kolejowej.
  • Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej (CITT) zademonstruje maszynę kalibracyjną.
  • Eye Traking, czyli projekt badania użyteczności stron internetowych poprzez śledzenie ruchu gałek ocznych pokaże firma Encja. Pozwala on przeanalizować reakcje użytkowników stron internetowych i uzyskać bardzo szczegółowe informacje na temat funkcjonalności układu strony oraz zainteresowania, jakie wzbudza jej zawartość.
  • Z kolei Future Processing zaprezentuje interaktywne stoisko, które będzie symulowało monitoring wizyjny w miastach w oparciu o kamerę i oprogramowanie. W miejsce kamery monitoringu miejskiego zostanie wykorzystana kamera internetowa. Będzie można zobaczyć, jak oprogramowanie samodzielnie powiadamia operatora, że w strefie zastrzeżonej pojawiła się jakaś osoba i wymagane jest podjęcie decyzji przez służby.
  • Wielokrotnie nagradzana za innowacje w Polsce i zagranicą firma I3D skupi się na przedstawieniu aplikacji interaktywnych i aplikacji 3D. Technologie i aplikacje firmy pozwalają na odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Są wykorzystywane w czasie projektowania, wykonywania symulacji, pomagają w tworzeniu prezentacji.
  • Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club będzie przedstawicielem trzech firm.  Wytworem Stanusch Technologies jest  Wirtualna  Hostessa — interaktywny kiosk informacyjny, wyświetlający postać doradcy i posiadający funkcję rozpoznawania mowy. Wirtualna Hostessa może być wykorzystywana w obiektach użyteczności publicznej oraz w trakcie różnorodnych wydarzeń, takich jak konferencje, targi, seminaria. Firma Ganso zaprezentuje produkt z dziedziny telemedycyny. Pozwala on uniknąć częstych wizyt w placówce medycznej i zapewnia stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, który samodzielnie wykonuje badania. Przesyłane dane są na bieżąco analizowane przez personel medyczny. Natomiast Silver Predict, twórca aplikacji internetowych i mobilnych, zademonstruje w namiocie sferycznym trzy spośród nich. Lekeo umożliwia szybkie dotarcie do informacji na temat leków i ich zamienników, Edukado służy do przeprowadzania ankiet i badań, natomiast FishLog to wirtualny dziennik pozwalający zapisywać dane z połowów i udostępniać je innym wędkarzom.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś