FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Fundusze Europejskie dla Śląskiego perspektywa 2021-2027

Wsparcie z funduszami – tak to działa!


Odwiedzając nasze serwisy dowiesz się, co ciekawego dzieje się w tematyce funduszy, poznasz szczegóły wdrażanych działań oraz będziesz mógł śledzić postępy prac nad nowymi programami pomocowymi.  Do dyspozycji naszych odbiorców oddajemy kilka kanałów służących za wiarygodne źródło, które dostarczają informacji na temat działań prowadzonych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Możesz również zobaczyć, jakie efekty przynoszą unijne dotacje w naszym regionie.

 

Strona internetowa

jest niezbędnym adresem, który powinniście zapisać w swoich przeglądarkach. Za pośrednictwem naszego serwisu przekazujemy wiadomości o naborach, konsultacjach, spotkaniach informacyjnych, ważnych dokumentach i rozstrzygnięciach konkursów. Możesz wpisać się na listę adresatów newslettera, dzięki czemu będziesz powiadomiony o zbliżających się naborach  i nadchodzących wydarzeniach (https://scp-slask.pl/Newsletter).  

 

Fanpage w mediach społecznościowych

@Funduszedlabiznesu (https://www.facebook.com/Funduszedlabiznesu/)  to nasz adres na Facebooku. Zachęcamy do polubienia! 

Publikujemy tu wszystkie newsy w krótkiej, dostępnej formie, które mogą zainteresować naszych odbiorców. Na profilu znajdziecie także naszych liderów – beneficjentów z powodzeniem realizujących projekty z unijnym dofinansowaniem. Jeśli jesteś jednym z nich, skontaktuj się z nami za pośrednictwem Punktu Kontaktowego.

 

Serwis YouTube

Na kanale Promocja SCP (https://www.youtube.com/channel/UCNxHqxmMDTeLDIVjWUr1jUg )  znajdziesz relacje z interesujących wydarzeń (konsultacji programowych, webinariów), konferencji i spotkań informacyjnych. W zakładkach tematycznych publikujemy filmy instruktażowe dotyczące Lokalnego Systemu Informatycznego, składania wniosków o płatność czy edycji danych. Polecamy uwadze także filmy z udziałem naszych beneficjentów – przekonacie się, jak działają fundusze unijne w praktyce.

 

Poradnik Fundusze dla Biznesu

Wersja elektroniczna dostępna jest do pobrania z naszej strony oraz online także na urządzeniach mobilnych. Ukazuje się cztery razy w roku, stanowiąc przede wszystkim narzędzie edukacyjne dla przedsiębiorców realizujących projekty z unijnym dofinansowaniem. W artykułach radzimy, jak dobrze rozliczyć wniosek, przejść przez procedury kontroli, informujemy także o wszelkich zmianach przepisów czy nowościach obowiązujących naszych beneficjentów. Zachęcamy do współpracy Instytucje Otoczenia Biznesu, organizacje wspierające sektor MŚP oraz przedstawicieli świata nauki. 

Link do publikacji https://scp-slask.pl/czytaj/fundusze_dla_biznesu___poradnik_przedsiebiorcy

 

Inspirujące dobre praktyki – coś dla niezdecydowanych

Za nami perspektywa finansowa 2007-2013, dobiega końca realizacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 a najbliższe lata to czas na nowe wyzwania związane z wdrażaniem Funduszy dla Śląskiego 2021-2027 oraz działań dotyczących transformacji regionu. Śląskie Centrum Przedsiębiorczości kontynuuje misję wspierania sektora MŚP w zakresie wdrażania innowacji, ponoszenia konkurencyjności czy inwestycji w prace B+R oraz ich komercjalizację. Zanim wystartujemy z nowymi konkursami, polecamy uwadze publikacje dobrych praktyk, których nie brakuje w naszych serwisach. Przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mieli okazji korzystać z unijnego dofinansowania, mogą się przekonać, jak to działa w praktyce. Bohaterowie naszych filmów często dzielą się doświadczeniem dotyczącym przygotowania wniosku, poszukiwania pomysłów na projekt czy współpracy z pracownikami ŚCP. Warto zapoznać się z rodzajami przedsięwzięć, jakie mogą liczyć na wsparcie – filmy, audycje radiowe, publikacje w Internecie oraz mapa dotacji będą dla Państwa cennym źródłem wiedzy (Link do materiałów:    prasa/Internet  (https://scp-slask.pl/czytaj/prasa_scp), radio (https://scp-slask.pl/czytaj/radio_scp)  , mapa dotacji https://rpo.slaskie.pl/mapa/#/)

 

Kontakt dla Instytucji Otoczenia Biznesu oraz  podmiotów wspierających MŚP w sprawie współpracy w zakresie promocji:

Punkt Kontaktowy ŚCP
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (32)743-91-71, (32)743-91-77

punkt.kontaktowy@scp-slask.pl

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś