FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Fundusze dla Biznesu - Poradnik przedsiębiorcy 1/2016


Nowa publikacja dostępna w wersji papierowej i elektronicznej to poradnik Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości skierowany do odbiorców z sektora MŚP. W czterech wydaniach zaplanowanych w 2016 roku, będziemy informować o nadchodzących konkursach, zasadach dofinansowania, przypominać o istotnych obowiązkach, przedstawiać wypowiedzi ekspertów, przybliżać dobre praktyki, prezentować instytucje otoczenia biznesu oraz relacje z ważniejszych wydarzeń naszego regionu.

 

Poradnik wydawany jest w formie elektronicznej oraz papierowej, dostępnej w siedzibie ŚCP, Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Katowicach oraz licznych instytucjach otoczenia biznesu. E-publikację nr 1/2016 można obejrzeć i pobrać pod adresem http://cld.bz/JgQN6Tt.

Tematem pierwszego numeru jest wspieranie nowoczesnych technologii w regionie. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, do którego właśnie trwa nabór. O tym jak ważna jest współpraca jednostek naukowych z biznesem rozmawiamy z Profesorem Markiem Gzikiem, Pełnomocnikiem Rektora Politechniki Śląskiej ds. Współpracy z Przemysłem. Innowacje są również przewodnią myślą tekstu o najistotniejszym wydarzeniu ostatnich miesięcy — Europejskim Kongresie Gospodarczym, podczas którego swoje nowatorskie produkty zaprezentowało kilka firm z naszego województwa.

W ramach stałej rubryki, współtworzonej przez instytucje otoczenia biznesu, przybliżamy Śląski Klaster ICT i Multimediów Hub Club. W publikacji nie zabraknie również porad, jak korzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2014-2020 oraz aktualnego Harmonogramu konkursów ŚCP. Kolejny numer Funduszy dla biznesu ukaże się pod koniec sierpnia.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś