FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Zaprezentuj swoją firmę na międzynarodowych targach!


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-01-21 10:16

8 mln zł na wzrost eksportu. ŚCP wspiera w tym roku wejście przedsiębiorstw MŚP na rynki zagraniczne.

Wśród nowości, jakie zostały wprowadzone w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego, pojawiła się szansa dla mikro-, małych i średnich firm na promocję produktów oraz usług na wystawach i targach całego świata w ramach Poddziałania 3.5.3 Internacjonalizacja MŚP. Konkurs, za który jest odpowiedzialne Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, wystartuje w czerwcu 2019 roku.

Dzięki konsultacjom Programu udało się wyodrębnić narzędzie wsparcia, jakie w poprzedniej perspektywie cieszyło się ogromną popularnością. Wiele rodzimych firm mogło po raz pierwszy zaistnieć na branżowych imprezach, poszerzając tym samym zasięg działalności, zdobywając klientów, a co za tym idzie, podnosząc konkurencyjność.

Przykłady dobrych praktyk podawaliśmy wielokrotnie w naszych publikacjach.

Naszym marzeniem było zaprezentowanie wyrobów na branżowych targach. Najbardziej prestiżowe są oczywiście te międzynarodowe, organizowane w Norymberdze — jest to jednak kosztowne przedsięwzięcie, które dodatkowo pochłania także pieniądze na budowę i wyposażenie stoiska. Napisaliśmy projekt, otrzymaliśmy dofinansowanie i tak udało nam się zaistnieć w międzynarodowym towarzystwie, co przyczyniło się do wzrostu eksportu naszych produktów — tak podsumowują swoje doświadczenia z poprzedniej perspektywy Halina i Marian Suchanek, właściciele firmy Marioinex produkującej m.in. klocki do nauki cyfr, przeznaczone dla dzieci niewidomych i niedowidzących.

Nowy  konkurs skierowany jest do firm prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego.  O szczegółach, w tym kryteriach wyboru projektów, zaczniemy informować na naszej stronie pod koniec marca. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś