FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030”


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-03-17 10:14
Konsultacje społeczne potrwają do 15 kwietnia 2021

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030”. Dokument będzie aktualizacją dotychczasowej, obowiązującej na lata 2013-2020, strategii.

Strategia skupia się na mobilizacji tych środowisk, które dzięki innowacjom mogą zainicjować nowe procesy gospodarcze w regionie, wzmocnić jego pozycję na arenie międzynarodowej i zapewnić nowe miejsca pracy. Pozwoli to na zastąpienie tradycyjnych gałęzi gospodarczych, które znikną z powodu restrukturyzacji czy w wyniku zmian technologicznych związanych z czwartą rewolucją przemysłową.

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego 2030 wytycza cele i obszary interwencji, które Zarząd Województwa Śląskiego wraz z partnerami chce zrealizować, aby zapewnić właściwe warunki inicjowania i wdrażania innowacji.

Dokument uwzględnia najnowsze zalecenia Komisji Europejskiej w programowaniu regionalnego rozwoju innowacji na lata 2021-2030, w szczególności dotyczące procesu przedsiębiorczego odkrywania, identyfikacji inteligentnych specjalizacji oraz rozwoju technologicznego regionu.

Opracowaniem projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030” zajmuje się zespół naukowy złożony z przedstawicieli:

  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Departamentu Rozwoju Regionalnego, Referatu Regionalnej Strategii Innowacji,
  • Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”,
  • Ekspertów PNT „Technopark Gliwice,
  • Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych.

Proces aktualizacji tego dokumentu prowadzony jest w oparciu o zasadę szerokiego partnerstwa. Uwagi należy przekazywać do 15 kwietnia 2021 r. wyłącznie na formularzu elektronicznym na adresy: monika.ptak@slaskie.pl  oraz bogumila.kowalska@slaskie.pl

Przyjęcie dokumentu przez Sejmik Województwa Śląskiego planowane jest w połowie 2021 roku po opracowaniu „Prognozy oddziaływania na środowisko”.

Linki do stron zewnętrznych:

Konsultacje społeczne

Źródło www.slaskie.pl

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś