FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Informacje związane z Funduszami Unijnymi dla Śląska (FE SL 2021-2027) znajdziesz na funduszeue.scp-slask.pl

Regionalna Strategia Innowacji teraz do 2030 roku


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-07-16 07:14

Konieczność jej przygotowania wynika z obowiązków nałożonych przez Komisję Europejską i umożliwiających korzystanie ze środków związanych z celem tematycznym nr 1 polityki spójności Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Strategia wytycza cele i obszary interwencji, które Zarząd Województwa Śląskiego wraz z partnerami chce zrealizować, aby zapewnić właściwe warunki inicjowania i wdrażania innowacji.

Najnowszy projekt jest strategią INTELIGENTNEJ TRANSFORMACJI. W obszarze zarządzania i wdrażania ekosystemem innowacji województwa śląskiego odnosi się do wszystkich inteligentnych i regionalnych specjalizacji regionu. Strategia wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z procesami globalnymi, negatywnymi skutkami zastoju, kwestiami związanymi ze starzeniem się społeczeństwa czy też zmianami klimatu. Biorąc pod uwagę złożoność problemów związanych z transformacją przemysłową, jaką województwo śląskie musi przeprowadzić, Strategia skupia się na mobilizacji tych środowisk, które dzięki innowacjom mogą zainicjować nowe procesy gospodarcze, wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej i zapewnić nowe miejsca pracy.

Warto zaznaczyć, że dla projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030” prowadzone były konsultacje społeczne w okresie od 12.03.2021 r. do 15.04.2021 r. Zgłoszone uwagi i wnioski zostały wykorzystane przy opracowywaniu ostatecznego projektu Strategii.

Dokument jest zgodny z postanowieniami Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2030”.

Więcej na stronie Innobserwator Silesia

 

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś