FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Myślisz o stworzeniu laboratorium? Prowadzeniu prac B+R? Inni zaczęli działać!


2019-07-22 10:05

Przez ostatnie dwa tygodnie spotykaliśmy się z przedsiębiorcami planującymi udział w konkursie Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach. Zainteresowanie tą tematyką wyraziło 99 osób. Dotarliśmy do każdego z subregionów województwa śląskiego. Byliśmy  w Częstochowie, Rybniku, Bielsku-Białej i Sosnowcu.

W trakcie każdego ze spotkań informacyjnych pracownicy ŚCP przedstawiali najbardziej istotne kwestie związane ze zorganizowaniem infrastruktury laboratoryjnej oraz prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych. Uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacjami, przewidziany został także czas na pytania, a ponadto prelegenci pozostawali do dyspozycji uczestników podczas zaplanowanych przerw.

Spotkania rozpoczynało szczegółowe omówienie regulaminu konkursu 1.2 przez pracowników Wydziału Informacji i Promocji. Następnie Wydział Wyboru i Kontraktacji analizował, budzące zwykle żywe zainteresowanie, kwestie kwalifikowalności wydatków, a także kryteria oceny i wyboru projektów. Przedsiębiorcy, składając wniosek, powinni mieć zaplanowane wszystkie etapy realizacji projektu, w czym pomagali pracownicy Wydziałów Rozliczeń i Kontroli, komentujący zasady prawidłowej realizacji oraz trwałości projektu. Z analizy kwestionariuszy wynika, że taka forma spotkań jest pozytywnie odbierana i są one uznawane za potrzebne. Przedsiębiorcy uważają również, że omówienie tematów było zgodne z ich oczekiwaniami.

Zanim złożone zostaną wnioski, zapraszamy do skorzystania z jeszcze jednego szkolenia — 6 sierpnia 2019 r. w siedzibie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości zaplanowane są warsztaty przygotowujące do pracy w LSI, czyli elektronicznym systemie umożliwiającym złożenie wniosku o dofinansowanie w województwie śląskim.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś