FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Fundusze Europejskie bliżej Ciebie


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-08-11 09:56

Jesteś ciekaw jak województwo śląskie zmienia się dzięki unijnym dotacjom? Zapraszamy do udziału w ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, podczas których będzie można zajrzeć do miejsc, odmienionych dzięki wsparciu UE. Bądź z nami od 17 do 19 września! Tym razem w formie hybrydowej – uczestnicząc bezpośrednio w wydarzeniach lub wirtualnie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja promocyjna, organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jej celem jest przybliżenie efektów wdrażania funduszy unijnych w skali całego kraju. W ubiegłym roku z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w całości online. Przed ekrany komputerów, tabletów i smartfonów przyciągnęło jednak tysiące uczestników z całej Polski. W naszym regionie mieszkańcy odwiedzili wirtualnie m.in. Zamek Ogrodzieniec czy tyską Starą Warzelnię, na terenie której powstało Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej.

W tym roku atrakcji też nie zabraknie. Z uwagi na epidemię koronawirusa, wydarzenie przebiegać będzie hybrydowo. Jest to podyktowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wydarzenia. Beneficjenci indywidualnie zdecydują czy zaproszą mieszkańców do siebie czy też połączą się z nimi online.

Jeżeli sytuacja w kraju na to pozwoli, będziecie mogli:

  • udostępnić projekty zwiedzającym ze zniżką lub za darmo
  • albo zorganizować specjalne wydarzenie z okazji Dni Otwartych.

Aby przedstawić swój projekt światu, możecie również skorzystać ze strony dniotwarte.eu, gdzie będą publikowane Wasze materiały wideo:

  • wirtualne spacery,
  • warsztaty,
  • szkolenia,
  • webinaria
  • lub inne materiały audiowizualne, który prezentują efekty Waszych projektów!

Formularz zgłoszeniowy dla wydarzeń stacjonarnych

Formularz udziału on-line

Uwaga konkurs

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło już dwa konkursy z nagrodami w ramach DOFE 2021 na  wyjątkowe,  amatorskie nagrania wideo. Swoje filmy mogą przesyłać zarówno beneficjenci Funduszy Europejskich, jak i odbiorcy projektów -   ogół społeczeństwa, które widzi i korzysta z tych efektów na co dzień.

Oto szczegóły:

  • Wybierz się na spacer po okolicy. Koniecznie weź ze sobą telefon lub kamerę. Poszukaj miejsc, które otrzymały unijne dofinansowanie. Nagraj krótki film i pokaż nam, jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoją okolicę w ramach konkursu Bliżej niż myślisz
  • Założyłeś własną działalność dzięki wsparciu Funduszy Europejskich? Twój innowacyjny pomysł podbija rynek? A może Twoja firma, fundacja, stowarzyszenie lub szkoła dynamicznie się rozwija? Pochwal się swoim sukcesem i zgarnij nagrody w konkursie dla beneficjentów Pokaż swój projekt

Dni Otwarte Funduszy Europejskich organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce. W przypadku pytań lub wątpliwości odnośnie DOFE, prosimy o kontakt na adres: dniotwarte@slaskie.pl lub pod numerem telefonu: 32 77 99 186.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś