FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Informacje związane z Funduszami Unijnymi dla Śląska (FE SL 2021-2027) znajdziesz na funduszeue.scp-slask.pl

Dodatkowe 14 mln dla 37 firm z regionu. Zarząd Województwa przekazał promesy umów o dofinansowanie


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-06-09 10:40

Zwiększona o 14 milionów złotych alokacja dla III rundy konkursu pozwoliła na wsparcie łącznie 37 wniosków, które znajdowały się na liście rezerwowej.

Cieszymy się, że stale możemy zwiększać środki, które w praktyce bardzo pomogą przedsiębiorcom, którzy w okresie trwania pandemii musieli borykać się z wieloma problemami. Często ich dalsza działalność stała pod znakiem zapytania. Konkursy w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki cieszyły się ogromną popularnością, ale to także świadczy o aktywności przedsiębiorców – mówi wicemarszałek województwa, Wojciech Kałuża. 

- Zainteresowanie wśród firm akurat tymi propozycjami finansowania było ogromne. W ramach czterech rund wpłynęło ponad 2200 wniosków - najwięcej w historii, a okres programowania na lata 2014-2020 właśnie się kończy. Łączna liczba przedsiębiorstw, które w ramach tego konkursu realizują przedsięwzięcia z unijnym dofinansowaniem wynosi 593, a kwota przyznana na ten cel przekroczyła 410 mln złotych –  poinformował Krzysztof Spyra, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

 Podmioty otrzymały środki na podstawie procedury odwoławczej dla III rundy konkursu „Inwestycje w MŚP” w ramach naboru Śląskiego Pakietu dla Gospodarki (III Filar, konkurs ubiegłoroczny 28.04-24.06.2020). Zwiększona decyzją Zarządu Województwa  o 14 milionów złotych alokacja pozwoliła na wsparcie łącznie 37 wniosków o dofinansowanie, w tym: 30 złożonych przez mikro i małe przedsiębiorstwa oraz 7 wniosków złożonych przez średnie przedsiębiorstwa. Ostatecznie III runda zamyka się dofinansowaniem dla 113 mikro i małych firm oraz 22 średnich.

- Bez wsparcia ze strony województwa trudno byłoby nie tylko rozwijać nadal działalność, ale samo utrzymanie się na rynku byłoby dużo trudniejsze – przekonuje Rafał Sucha, dyrektor finansowy firmy Flukar, realizującej  projekt Blue Line Oil polegający w praktyce na produkcji oleju w ekologicznym opakowaniu.

- Pozwoli to na uruchomienie sprzedaży produktów, w tym oleju uzyskanego z recyklingu oleju przepracowanego, w nowoczesnych, innowacyjnych opakowaniach ekologicznych typu Bag in Box. Zmieniamy opakowania plastikowe, na kartonowe – dodaje Rafał Suchan.

Przypomnijmy, że nabór ten dotyczył przede wszystkim dofinansowania inwestycji – zakupu nowych i używanych środków trwałych, urządzeń podnoszących jakość usług, często również inwestycji dających możliwość przebranżowienia, dywersyfikacji działalności ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii. Dotacjom towarzyszyło również wsparcie w zakresie utrzymania zatrudnienia oraz bieżących kosztów prowadzenia firmy.

 

Firmy, które otrzymały promesy umów:

Flukar sp. z o.o. – projekt Blue Line Oil polegający w praktyce na produkcji oleju w ekologicznym opakowaniu. Firma planuje uruchomienie sprzedaży produktów, w tym oleju uzyskanego z recyklingu oleju przepracowanego, w nowoczesnych, innowacyjnych opakowaniach ekologicznych typu Bag in Box. Rozwiązania zastosowane zarówno w produkcji samych olejów jak i nowych opakowań, wpisują się w ogólnoświatowe trendy związane z gospodarką odpadami. Wnioskowana kwota wsparcia: 646 tys. zł.

Halniak sp. z o.o. - firma specjalizuje się w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, głównie z terenu Województwa Śląskiego. Firma dzięki przyznanym środkom chce podnieść konkurencyjność swojej oferty, utrzymać zatrudnienie, a z czasem je zwiększyć Zaplanowane prace będą dotyczyły rozbudowy stołówki, budowy narciarni oraz boiska sportowego. Wnioskowana kwota wsparcia: blisko 562 tys. zł.

LF sp. z o.o. Spółka Komandytowa - poszerzenie oferty asortymentowej o innowacyjne - kompaktowe frezarki odlewane z żeliwa dedykowane dla firm z sektora metalowego. wprowadzenie innowacji w skali świata - kompaktowych frezarek tworzonych pod potrzeby konkretnych odbiorców. Zastosowane rozwiązania wyeliminują wady często używanych w budownictwie konstrukcji z profili aluminiowych. Poza wdrożeniem innowacji wnioskodawca utrzyma z otrzymanej dotacji miejsca pracy oraz dofinansuje bieżącą działalność. Wnioskowana kwota wsparcia: 800 tys. zł

W&T sp. z o.o. Spółka Komandytowa – firma chce poszerzyć profil biznesowy oraz poprawić konkurencyjność, wdrażając do praktyki budowlanej innowacyjnej kompleksowej usługi opartej o opatentowaną technologię instalacji modułowych izolacji termicznych z przeznaczeniem dla magistralnych sieci ciepłowniczych i przemysłowych prowadzonych w systemie kanałowym i napowietrznym. Rozwiązanie zabezpiecza przed rozszczelnieniem izolacji, likwidując w ten sposób niekontrolowaną utratę ciepła. Rezultatem ma być udział w zmniejszaniu procesu cieplarnianego. Wnioskowana kwota wsparcia to ponad 775 tys. zł

 

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś