FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Informacje związane z Funduszami Unijnymi dla Śląska (FE SL 2021-2027) znajdziesz na funduszeue.scp-slask.pl

Chcesz wyjechać w góry? Zrzucić nadwagę? Interesują Cię innowacje? Poznaj te projekty


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2022-08-19 11:55

W najnowszym numerze naszego poradnika przedstawiamy najbardziej interesujące przedsięwzięcia realizowane przy udziale funduszy unijnych w perspektywie 2014-2020.

Czy wiesz, że dofinansowaliśmy 300 projektów badawczo-rozwojowych i ponad 1290 innowacji w sektorze MŚP? Za wspieranie biznesu w trakcie pandemii Śląskie otrzymało tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości. Zadbaliśmy także o najbardziej poszkodowane branże, tworząc Śląski Pakiet dla Turystyki.

Zobacz efekty tych działań, które nie tylko poprawiają konkurencyjność, ale wpływają również na życie i komfort mieszkańców, dodatkowo promując nasz region. Wśród prezentowanych inwestycji znalazły się spektakularne projekty, nagradzane na arenie międzynarodowej. System oszczędzania paliwa w samolotach, inteligentne oświetlenie, nowoczesne powłoki antybakteryjne to rozwiązania wprowadzone na rynek dzięki dofinansowaniu prac badawczych. Zachęcamy także do zapoznania się z dobrymi praktykami z zakresu turystyki — przekonasz się, gdzie warto wyjechać, aby odpocząć .

W naszej publikacji znajdziesz też relację z Konwentu Samorządowego, w którym wzięli udział Premier Mateusz Morawiecki, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Na potrzeby naszego województwa zostanie przeznaczonych 5 mld euro. Te środki unijne pozwolą zrealizować kolejne projekty, wprowadzić najnowsze innowacje i poprawić jakość życia mieszkańców.

 

Poradnik „Fundusze dla Biznesu”

Poradnik „Fundusze dla Biznesu” — wersja dostępna cyfrowo Ikona dostępności na niebieskim tle biały zarys człowieka z rozłożonymi ramionami

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś