Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 179 wiadomości z wszystkich 179 dla zadanych warunków:

175 wniosków złożonych w I rundzie konkursu „Inwestycje w MŚP”

W związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, Zarząd Województwa podjął rozmowy z Komisją Europejską, które spowodują znaczne zwiększenie alokacji przeznaczonej na ten nabór. Pozwoli to  zapewnić  dostępność środków w przypadku, gdyby kwota przeznaczona na dofinansowanie była niewystarczająca.

2020-05-15

Materiały ze spotkania informacyjnego. Poznaj zasady planowanego naboru "Inwestycje w MŚP"

80 uczestników wzięło udział w webinarium zorganizowanym przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, podczas którego zostały zaprezentowane zasady naboru „Inwestycje w MŚP”, realizowanego w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy materiały z dzisiejszego webinarium, które pozwolą zapoznać się z zasadami konkursu i lepiej przygotować do złożenia wniosku.

2020-04-16
| kategorie: Konferencje, Polecamy, Komunikaty, Promocja

Zaakceptowane zmiany w Programie Regionalnym na lata 2014-2020

Z uwagi na konieczność podjęcia działań ułatwiających wykorzystanie funduszy europejskich na walkę z COVID – 19 oraz łagodzenie negatywnego wpływu epidemii na gospodarkę Zarząd województwa przystąpił do pilnych zmian RPO WSL 2014-2020

2020-04-14

Miliony na walkę z koronawirusem

24 mln euro, czyli niemal 110 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zostanie przeznaczone na walkę z koronawirusem w województwie śląskim

2020-03-27

Ważny komunikat – Internacjonalizacja MŚP

Informujemy, iż ze względu na aktualną sytuację podjęto decyzję o wstrzymaniu ogłoszenia o naborze w kolejnym konkursie w ramach poddziałania 3.5.3 Internacjonalizacja MŚP. Nowy termin naboru ustalony zostanie, jak tylko to będzie możliwe. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej, gdzie będziemy informować Państwa na bieżąco o wszelkich zmianach.

2020-03-13

Seminarium "Internacjonalizacja MŚP"

Przedsiębiorco!

Chcesz zaprezentować swój produkt bądź usługę na targach międzynarodowych?

Unijne wsparcie pozwoli Ci zdobyć nowych klientów, nawiązać kontakty i zaistnieć w branży.

 

Zapraszamy do udziału w seminarium Internacjonalizacja MŚP!

5 marca 2020 r., Sala Marmurowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

2020-02-18

Weź udział w DOFE

W tym roku Dni Otwarte Funduszy Europejskich  odbędą się w weekend 5-7 czerwca. Uczestnictwo w nich zapewni Ci promocję nie tylko w Polsce, ale także w Unii Europejskiej. Łatwo też nawiążesz kontakty z potencjalnymi klientami.

2020-02-14
| kategorie: Promocja

11 mln złotych na podbój zagranicznych rynków dla MŚP

Uruchomienie tego konkursu było strzałem w dziesiątkę. Firmy z regionu uzyskały możliwość udziału w międzynarodowych imprezach branżowych w kraju i zagranicą. Do ŚCP wpłynęły 93 wnioski, z czego po ocenie merytorycznej aż 95% otrzyma dofinansowanie

2020-01-23

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

16 stycznia 2020 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta (I piętro, sala 102), odbędzie się kolejny Dzień Przedsiębiorcy. Na przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej organizatorzy będą czekali od godz. 12.00 do 15.00.

2020-01-13

Współpraca na rzecz internacjonalizacji przedsiębiorstw

Osiem instytucji regionalnych działających na rzecz wsparcia MŚP połączyło siły, by wzmocnić działalność eksportową oraz promocję rodzimych firm zagranicą. W ramach projektu COMPETE IN można będzie uzyskać łatwiejszy dostęp do informacji potrzebnych podczas procesu wejścia przedsiębiorstwa na rynek międzynarodowy.

2019-12-30

Więcej czasu na zakup usług proinnowacyjnych. Wydłużamy termin naboru.

W związku ze zgłaszaną przez wnioskodawców prośbą, dotyczącą konieczności dokładniejszej analizy kosztów zakupu usług proinnowacyjnych oraz potrzebę przeprowadzenia badania rynku, decyzją Zarządu Województwa nabór w konkursie Zakup usług proinnowacyjnych przez MŚP został przedłużony do 30 stycznia 2020.

2019-12-20

153 mln złotych na innowacje. Masz szansę z nich skorzystać

19 grudnia o godzinie 12.00 zakończy się nabór do konkursu Innowacje w MŚP, więc przedsiębiorcy mają jeszcze czas na przygotowanie projektu. Duża kwota przeznaczona na wsparcie to nie jedyna dobra wiadomość — rozszerzony został zakres kosztów kwalifikowanych.

2019-11-22

Tak Śląskie wspiera przedsiębiorców

Fundusze Europejskie obecnie i w przyszłości – to główny temat konferencji „Zaprojektuj rozwój. Wsparcie UE dla firm” zorganizowanej przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości na Stadionie Śląskim. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego z Marszałkiem Jakubem Chełstowskim, który wręczył beneficjentom umowy na dofinansowanie innowacyjnych projektów.

2019-11-21
| kategorie: Konferencje
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś