Przejdź do treści głównej

Spotkanie z przedsiębiorcami subregionu północnego


2018-03-12 14:14

Prezentacje możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach RPO Województwa Śląskiego, konsultacje ze specjalistami oraz udzielanie informacji na temat bieżących konkursów – to zagadnienia, które zdominowały spotkanie, zorganizowane 7 marca w Częstochowie przez filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Nie zabrakło na nim przedstawicieli Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

To nie pierwsze tego typu wydarzenie, w którym problematyka wspierania rozwoju firm została przedstawiona w sposób kompleksowy. Przedsiębiorcy subregionu północnego mogli tu znaleźć odpowiedź na pytanie, jak finansować szkolenia i doradztwo dla firm m.in. w ramach Bazy Usług Rozwojowych. Prowadzący tę część wystąpienia Piotr Kucharski, naczelnik Wydziału Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w katowickim WUP, podkreślił fakt, że województwo śląskie posiada największą w kraju alokację środków na tego typu działania. Druga część spotkania była przeznaczona na prezentację propozycji współfinansowania działalności firm ze środków Unii Europejskiej, którą szeroko omówiła Adriana Witkowska-Konieczny, kierownik Wydziału Informacji i Promocji Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Przedstawicielka ŚCP przedstawiła ofertę funduszy na prowadzenie prac B+R, wdrażanie innowacji oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, kiedy planowane są najbliższe nabory, a także poznać najważniejsze zagadnienia na jakie należy zwrócić uwagę, realizując projekt ze wsparciem unijnym.
W ramach stoiska informacyjnego pracownicy ŚCP konsultowali pomysły przedsiębiorców.

- Odwiedzający najczęściej zadawali pytania dotyczące działań wdrożeniowych, ale pojawiły się także pomysły na ciekawe rozwiązania badawcze w ramach medycyny – jednej z regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego – podsumowuje Adriana Witkowska-Konieczny.

Więcej aktualnych informacji o konkursach oraz spotkaniach organizowanych przez ŚCP można znaleźć tutaj.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś