Przejdź do treści głównej

Śląskie Forum Innowacji 22.06.2017. Zapraszamy do udziału i dyskusji o inteligentnych specjalizacjach naszego regionu.


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
2017-06-14 11:39

Aktualne trendy, pierwsze podsumowania i analizy oraz potencjalne nisze rozwojowe dla województwa śląskiego  w przyszłości to główne zagadnienia, które poruszone zostaną podczas konferencji, organizowanej w ramach  X. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 (MCK Katowice 22-23.06.2017).

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań dotyczących krajowych
i regionalnych specjalizacji oraz opiniami różnych środowisk, biorących udział w procesie wdrażania – ekspertów, przedstawicieli świata nauki, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców, kreujących rynkowe trendy. O pierwszych podsumowaniach z perspektywy kraju opowie przedstawicielka Ministerstwa Rozwoju (Małgorzata Szczepańska, dyrektor Departamentu Innowacji), natomiast doświadczenia regionu omówi Małgorzata Staś Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego UM WSL. Wdrażanie inteligentnych specjalizacji w praktyce w ramach RPO WSL przedstawi Bartosz Rozpondek, p.o. Dyrektora Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Technologie ICT, innowacje odpowiadające aktualnym potrzebom człowieka, wyzwania przemysłu lotniczego i kosmicznego, ekologia i zielona gospodarka – te zagadnienia zostaną rozwinięte w drugiej części spotkania. Medycyna, jako jedna z trzech specjalizacji województwa pojawi się w kolejnych wystąpieniach w ramach tematu „Medycyna i design thinking – Regionalna Inteligentna specjalizacja i projektowanie innowacji opartych na użytkownikach”.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 20.06.2017. Szczegóły oraz program dostępne są pod linkiem https://rpo.slaskie.pl/czytaj/slaskie_forum_innowacji_2017


intarg
intarg
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś