Przejdź do treści głównej

Europejski Kongres Gospodarczy Katowice 10-12.05.2017r. Zapraszamy do odwiedzania stoiska ŚCP.


2017-05-08 11:03

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości po raz kolejny będzie obecne podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Znajdziecie nas w hali głównej MCK (stoisko nr 32), gdzie do dyspozycji będą eksperci, którzy udzielą informacji dotyczących wsparcia z funduszy unijnych oraz wystawcy, prezentujący innowacyjne produkty i usługi, zrealizowane dzięki dofinansowaniu z RPO WSL.

EKG to trzydniowy cykl debat na temat sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie. Blisko sto sesji tematycznych, na których wystąpi kilkuset panelistów, przedstawiciele krajowego i europejskiego parlamentu, prezesi największych światowych firm i biznesmeni – tak w skrócie przedstawia się program tego największego w Europie Środkowej wydarzenia. Od pierwszej edycji Kongres jest platformą wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń, co daje możliwość ustalenia strategicznych rozwiązań dla przyszłości gospodarczej kontynentu. W zeszłym roku wzięło w nim udział osiem tysięcy gości. W tym roku wiele miejsca w dyskusjach zajmie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, tzw. Brexit. Dyskutanci będą zastanawiali się nad kształtem europejskiej gospodarki w przyszłości oraz prawdopodobieństwem opuszczenia szeregów UE przez inne kraje i ewentualnymi tego konsekwencjami. W programie IX edycji Kongresu znalazły się sesje poświęcone takim dziedzinom jak m.in. finanse, innowacje, energetyka i surowce, górnictwo i hutnictwo, rynek zdrowia czy globalna współpraca gospodarcza.

Wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich zapraszamy do naszego stoiska w hali głównej MCK. Poza możliwością zapoznania się z aktualną ofertą instytucji, wdrażających RPO w naszym województwie będzie także okazja do rozmowy z przedstawicielami firm, które zrealizowały własne projekty dzięki unijnemu wsparciu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś